Przekonania_skąd_się_wzięły?_Glaubenssätze_woher_stammen_sie?_August_2023

Podcast
Die Psychologie des Wachstums – Psychologia wzrostu
  • Die Psychologie des Wachstums_03_2023_August
    55:06
audio
58:16 Min.
Dr. Soph_Gesundes_Egoismus_Czułość_3_PL
audio
59:20 Min.
Dr. Soph_Gesundes_Egoismus_Czułość_2_PL
audio
59:12 Min.
Dr. Soph_Gesundes_Egoismus_Czułość_1_PL
audio
58:40 Min.
Värenderungscoaching_Ist das möglich?Czy_jestes_juz_zmiana_ktorej_potrzebuje_swiat?
audio
1 Std. 10 Sek.
Przepisywanie_celów
audio
1 Std. 10 Sek.
Ziele_schreiben_?_PL_Version
audio
59:50 Min.
Medytacje_afirmacje_J_Silva
audio
58:24 Min.
Warum_sollte_man_die_Ziele_schreiben?_DE_Version
audio
1 Std. 39 Sek.
Was_kann_Dir_Neuro_machen?_2_DE_Version
audio
1 Std. 24 Sek.
Co_Ci_zrobi_Neuro? (Was wird Dir Neuro machen?)_cz._2

Przekonania/Glaubenssätze

W dzisiejszej audycji poruszyłam temat przekonań i jak zmieniać negatywne przekonania na pozytywne. Przedstawiłam różne techniki i strategie, które mogą pomóc w tej transformacji. Oto streszczenie audycji:

  1. Definicja przekonań: Wyjaśniliśmy, że przekonania są głęboko zakorzenionymi przekonaniami, które wpływają na nasze myśli, uczucia i działania. Mogą być pozytywne lub negatywne i oparte na naszych doświadczeniach, wychowaniu i kulturze.
  2. Identyfikacja negatywnych przekonań: Zachęciliśmy słuchaczy do identyfikacji negatywnych przekonań, które mogą ich ograniczać. Sugerowaliśmy zapisanie ich na piśmie, aby mieć je przed oczami.
  3. Analiza przekonań: Omówiliśmy znaczenie krytycznej analizy naszych przekonań. Sugerowaliśmy zadawanie pytań takich jak: „Skąd pochodzi to przekonanie? Czy jest oparte na faktach czy tylko na domysłach? Czy zostało wpływane przez innych?“ Zachęcaliśmy do poszukiwania dowodów, które mogłyby podważyć negatywne przekonanie.
  4. Tworzenie pozytywnych przekonań: Doradziliśmy formułowanie alternatywnych, pozytywnych przekonań, które nas wspierają i wzmacniają. Przykładem był negatywne przekonanie „Nie jestem wystarczająco dobry“ zamienione na pozytywne przekonanie „Jestem wartościowy i mam unikalne umiejętności“. Zachęcaliśmy do zapisania tych pozytywnych przekonań.
  5. Poszukiwanie dowodów: Zachęcaliśmy do znajdowania konkretnych przykładów i doświadczeń, które potwierdzają nasze pozytywne przekonania. Sugerowaliśmy przypominanie sobie sytuacji, w których osiągnęliśmy sukcesy lub wykazaliśmy swoje umiejętności. To pomaga w umocnieniu i utrwaleniu pozytywnych przekonań.
  6. Używanie afirmacji: Zalecaliśmy regularne powtarzanie naszych pozytywnych przekonań w formie afirmacji – głośno je wypowiadanie lub zapisywanie. Powtarzanie ich codziennie, idealnie rano i wieczorem, pomaga programować nasze podświadome myśli w pozytywny sposób.

Podsumowując, omówiliśmy, jak negatywne przekonania mogą nas ograniczać i jak możemy je zmieniać na pozytywne. Podkreśliliśmy, że to proces wymagający czasu, refleksji i pracy.

Muzyka: ShataQS z płyty Weda

Zapraszam do słuchania kolejnych audycji!

A. B. Kaniecka

Schreibe einen Kommentar